BabyBjorn – ACTIVE

Jako, że jestem bardzo aktywną osobą, wiedziałam iż w nie każde miejsce będę wstanie sama dotrzeć z wózkiem. Dlatego jednym z priorytetem na liście zakupów przed urodzeniem dziecka było nosidełko. Przeszukałam internet, poczytałam opinie na forach i zdecydowałam się na kupno BabyBjorn – ACTIVE .

Przed kupnem nosidełka ważne było dla mnie aby służyło on jak najdłużej, wykonane było z naturalnych materiałów, dziecko było w nim w pozycji żabki, łatwe w utrzymaniu czystości a także wygodne dla mnie i męża (łatwa regulacja oraz odciążenie pleców).  BabyBjorn – ACTIVE było dla mnie ideałem:

– Zakres wagowy 3,5 do 12 kg.

– Dopasowuje się do ciała dziecka, dzięki temu, że wykonane jest z miękkiego materiału solidnie wykonanego.

– Zapewnia odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i bioderek noworodka.

– Konstrukcja nosidełka odciąża kręgosłup dziecka zapewniając mu odpowiednie podparcie

– Utrzymuje bioderka dziecka w optymalnej pozycji – pozycji żabki

– Nóżki dziecka są odpowiednio ugięte i odchylone

– Zapewnia naturalne ułożenie rąk i nóg

– Rośnie razem z dzieckiem – głębokość nosidełka oraz stopień rozstawienia nóżek (pozycja żabki) są regulowane odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka

– Maksymalny komfort dla rodzica:szerokie miękko wyściełane

pasy naramienne oraz wygodne podparcie na plecach rozkładające ciężar dziecka równomiernie na ramiona i biodra noszącego

– Wszystkie zapięcia i elementy regulujące nosidełka znajdują się z przodu dzięki czemu nosidełko jest bardzo łatwe w użyciu

– Wkładanie i wyjmowanie dziecka wykonuje się samodzielnie

– Dwuczęściowa budowa pozwala odpiąć i odłożyć śpiące dziecko bez budzenia

– Wykonane w 100% z bawełny.

Jedyną jego wadą jest cena… cóż może troszkę zaporowa bo ok. 450zł… ale wierzcie mi za takie wykonanie warto… Zwłaszcza jeśli jest się bardzo aktywną osobą i planuje się w przyszłości jeszcze jedno dziecko. W mojej opinii jest to dobra inwestycja.

Nosidełko się sprawdziło i sprawdza w 100%…

–  Jeśli idę do jakiejś instytucji gdzie przede mną same schody, wkładam moje maleństwo w nosidełko i mogę bez stresu załatwić mnóstwo spraw.

– Na samotnych większych zakupach(wózek dziecięcy nie mieści tak dużej ilości zakupów a Kosma sam jeszcze nie siedzi, więc nie mogę posadzić go w wózku sklepowym).

– Jeśli synek potrzebuje więcej bliskości a ja lub mąż mamy coś do zrobienia to wkładamy małego w nosidełko i jest szczęśliwy.

– Na wycieczkach…

– I wiele innych 🙂

Naprawdę polecam aktywnym rodzicom… w przeciwnym wypadku można sobie odpuścić…

Oto szczęśliwy posiadacz nosidełka:

Aktualizacja 5 czerwiec 2012

W jaki sposób BabyBjörn sprawdza, czy dzieci noszone w nosidełkach BabyBjörn nie są narażone na szkodliwy nacisk na genitalia?  

Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci to najważniejsze wartości brane pod uwagę przy projektowaniu nowych nosidełek BabyBjörn. Z tego właśnie powodu BabyBjörn współpracuje z pediatrami, położnymi i rodzinami testującymi nosidełka BabyBjörn przed ich wprowadzeniem do sprzedaży. Ma to zagwarantować, że każde nosidełko BabyBjörn spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Ważnym etapem tego procesu jest kontrola nacisku, jakiemu podlega dziecko noszone w nosidełku BabyBjorn. Przy współudziale  Dr. Ragnara Olegadard (dr i prof. nadzwyczajny, były szef kliniki pediatrycznej w Molndal i opieki noworodkowej w Queen Silvia Children’s Hospital przy Sahlgrenska University Hospital w Gothenburgu) wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia. Badania te były prowadzone we współpracy z Swerea IVF – Swedish Research, w tamtejszych laboratoriach.

W tym celu w nosidełku umieszczono mierzącą obciążenie matę, na której usiadło dziecko. Mata dostarcza wiedzy o miejscach nacisku, bez względu na jego siłę lub ewentualną szkodliwość. Testy przeprowadzono z dziećmi, których waga odbiega od normy dopuszczalnej dla produktu BabyBjorn.

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że ciężar dziecka przenoszony jest przez guzy kulszowe (2 i 3) oraz plecy lub tors (4) (zależnie od tego, czy dziecko siedzi przodem czy tyłem do rodzica). Nacisk na plecy i tułów jest związany z funkcjami nosidła – podpierania i noszenia dziecka. Badania wykazały, że tak rozłożony nacisk nie tylko mieści się w normach, ale także jest czynnikiem podwyższającym komfort użytkowania. Powyższe badania przeprowadzono na wszystkich modelach nosidełek BabyBjorn.

Objaśnienia ilustracji

Ilustracja stanowi graficzne przedstawienie punktów nacisku oraz ich siły, wyznaczonych za pomocą maty pomiarowej umieszczonej w nosidełku pod dzieckiem. Kolory żółty i czerwony oznaczają nacisk o relatywnie większej sile. Badanie zostało przeprowadzone w grudniu 2010 roku z użyciem nosidełka BabyBjorn Miracle.

Dziecko uczestniczące w badaniu to chłopiec, w wieku 19 miesięcy, umieszczony w nosidełku tyłem do rodzica.

1. Okolice genitaliów i okolice, na których koncentrowały się pomiary
2.  Prawy guz kulszowy
3.  Lewy guz kulszowy
4.  Plecy dziecka

Aktualizacja 17 sierpień 2012

Od 3 tygodni jesteśmy na wakacjach w Wielkiej Brytanii… i nosidełko Baby Bjorn Active spotykam kilka razy dziennie a w nich przeurocze maluszki. Zdziwiona tak częstym widokiem naszego nosidła postanowiłam porozmawiać z  kilkoma angielkami w parku i okazuje się, że nosidła te polecane im są przez położne. Pytam co z chustami, których nie spotykam w ogóle… Uśmiech… na twarzach i przeważnie odpowiedź po co, ale jeśli ktoś lubi to czemu nie. Lubię Brytyjczyków to bardzo mądry i rozsądny naród jeśli chodzi o wychowywanie dzieci, podobnie zresztą jak Skandynawowie.

Reklamy

5 comments on “BabyBjorn – ACTIVE

  1. Jeśli można włożyć dziecko do nosidełka przodem do świata, to w takim razie nosidełko nie jest zdrowe dla jego kręgosłupa. Ale robicie jak uważacie… Szkoda tylko, że wydaliście niemało na takie nosidło, zamiast kupić ergonomiczne…

    • Jak tylko zaliczę wszystkie egzaminy na AM to ustosunkuje się do wszystkich zarzutów. Teraz niestety nie mam czasu na pisanie elaboratów i udowadnianie :). Babybjorn dopasowuje się do kręgosłupa dziecka bo jest to nosidełko miękkie a nie sztywne z ołowiu… Jakieś dziwne przekonanie panuje wśród ludzi a w 99% są to osoby które Bjorna na oczy nie widziały, nie mówiąc już o noszeniu w nim dziecka. Nie ma badań, które mówiłby o szkodliwości noszenia dziecka przodem do świata(jeśli takie istnieją to poproszę o link). Oczywiście wszystko z umiarem i odpowiednio do wieku :).

    • Było już wiele dyskusji chusta vs. nosidła zwane przez przeciwników wisiadło :). My pozostajemy przy swoim zdaniu Baby Bjorn jest ok. 🙂 Nie wiem czy w ogóle miałaś okazję go używać czy korzystasz tylko z opinii innych osób w internecie. Bo jeśli nie to nie mamy o czym rozmawiać. Ja stosowałam zarówno chustę jak i nasze ulubione, zwane przez Ciebie wisiadło. I zdecydowanie wybieram nosidełko :). Dziś nie mam siły odpierać już zarzutów, ataków mamy zagorzałej zwolenniczki chust :). Pozdrawiam. Użytkowniczka Baby Bjorn i chusty 🙂 W najbliższych dniach więcej zdjęć mojego synka w nosidełku Baby Bjorn oraz opis zalet jakie niesie jego użytkowanie dla aktywnych rodziców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s